מה זאת סידרת טיפולים וכמה טיפולים היא כוללת?

כדי שהילד יבריא, ויישאר בריא, לא מספיק להגיע לטיפול יחיד. הטיפול יכול לעזור, אך לא יחזק את הילד ולא ימנע ממנו להיות חולה בהמשך. לכן אני קובעת סידרת טיפולים , שבמהלכה הילד ילך וישתפר, ובסופה יהיה חזק ויחלה פחות.

מספר הטיפולים שונה מילד לילד בהתאם לחומרת המצב, התדירות , והטיפול המערבי שמקבל/קיבל בעבר.

 

מה תדירות הטיפולים?

משתנה גם היא. ילד שמגיע חולה, משתעל, מצפצף ,יגיע פעמיים בשבוע הראשון ואולי גם בשבוע השני, ומהשבוע השלישי יגיע פעם בשבוע. פעמים רבות גם בסוף הסידרה אני ממליצה להגיע לתיחזוק פעם בחודש .

 

מה את עושה בטיפול, את גם דוקרת? הדיקור לא כואב?

אני מטפלת בשונישין (דיקור יפני ללא מחטים) בערך עד גיל 5, ומגיל 5 אני מטפלת בדיקור סיני.

הטיפול בשונישין נעים וללא כאב. בדיקור בילדים הגדולים יותר אני משתמשת במחטים דקות (הרבה יותר דקות משל המבוגרים) המוחדרות בקלות לעור. הדיקור נעשה בשיתוף מלא של הילד וללא התנגדות.

הטיפול בילדים הגדולים מתחיל בטיפול בשונישין ורק בסופו אשתמש בדיקור, כך שהכל מתבצע באוירה טובה ונעימה לילד.ילד המתנגד  לדיקור בטיפולים הראשונים, אתן לו את הזמן שלו עד שיסכים לדיקור בעצמו. 

הדיקור בילדים מתבצע ב2-4 נקודות בסך הכל. כל מחט נשארת כ5 דק. (לעומת 20 דק במבוגר).

 

מה זה שונישין?

שונישין הוא דיקור יפני, דיקור ללא מחטים . היפנים פיתחו כמה כלי כסף עדינים שאיתם עוברים על המרידיאנים בגוף של הילד.

את המחטים מחליף הטיישין, מחט קפיץ עם קצה מעוגל שבעזרתו לוחצים על הנקודות דיקור. בנוסף, משתמשים גם במוקסה- צמח לענה מיובש . את המוקסה מניחים על נקודות דיקור מסוימות ומדליקים אותן. החום שנוצר מהאש מחזק .הטיפול הוא נעים . 

 

האם הטיפול הסיני יכול להעלים אדנואיד (שקד שלישי) ?

הטיפול הסיני לא יעלים את השקד השלישי אבל הוא יפחית את הסימפטומים שנובעים ממנו. ילד עם אדנואיד נוטה להיות יותר מנוזל, לנחור בלילה, או לסבול מהפסקות נשימה, יותר רגיש למחלות , יותר נוטה לשיעולים. הטיפול יחזק את הילד ויגרום לו לחלות םחות, להיות פחות רגיש לגורמי המחלה , להיות פחות מנוזל ומשתעל.

יש מיקרים בהם האדנואיד קטן במהלך הטיפול.

 

תוך כמה זמן הטיפול משפיע?

טפול במצב האקוטי יכול להשפיע במיידית. כלומר, ילד שמגיע משתעל, מצפצף , נושם בכבדות , ינשום יותר בקלות כשיצא מהטיפול.  ילדים יכולים לחלות גם במהלך הסידרת טיפולים , וזה בסדר. לוקח קצת זמן עד שהילד מתחזק מספיק כדי להילחם בגורמי המחלה (וירוסים וחידקים ) ולהדוף אותם .