מקשיבים לאוזניים

דלקות אוזניים ונוזלים באוזניים בילדים

DSC00967.jpg

ים סבלה מחירשות קלה והתכוננו לקראת ניתוח כפתורים.. גם כאן מילי באה לעזרתינו ובמקצועיות ובמסירות ובדיקור מצטיין והטיפול המשולב עם פורמולות מצמחי מרפא סיניים החזיר לים את השמיעה!

אנחנו זכינו!

תודה לך מילי והמשיכי לעשות פלאים!

 

- רחלי- אמא של ים

הכרנו אותך לראשונה כשטיפלת בבננו הבכור שסבל מדלקות אוזניים חוזרות ונשנות בעודו בן שנה, שבוע אנטיביוטיקה שבוע בלי וחוזר חלילה במשך תקופה ארוכה (קרוב לחצי שנה), אחרי פעמיים שבקרנו אצלך האנטיביוטיקה ירדה לפעם בחודשיים ובמהרה נפסקה לחלוטין. מאז, 6 שנים אחרי,טפו טפו טפו, מלבד דלקת אחת או שתיים לא סבלנו מדלקות.

 

-עדי חברוני- אמא של גיא, אוהד ויואב

טיפול במצבים של נוזלים באוזניים עם ירידה בשמיעה:

 

מבנה האוזן הפנימית של הילדים שונה מהמבנה של המבוגרים. האוזן מצוידת בצינור ניקוז (המכונה חצוצרה) שמנקז נוזלים ומשווה לחצים בין חלל האוזן התיכונה ללוע.

 

החצוצרה הזו אצל הילדים פחות בשיפוע מאצל המבוגרים, ולכן נוזלים נוטים להצטבר בה. 

נוזלים המצטברים באוזניים יכולים ליצור 2 מצבים: 

להיזדהם וליצור דלקת של האוזן התיכונה (אוטיטים מדיה) או ללחוץ על עור התוף ולגרום לירידה בשמיעה.

ייתכנו מצבים של ירידה בשמיעה גם ללא דלקות אוזניים.

 

מצב של ירידה של 40 דציבל בשמיעה יורגש ע״י ההורים, (הורים יתלוננו שהילד שואל הרבה ״מה״ ושהגננת מתלוננת שהוא לא שומע). ילד כזה יהיה מועמד לרוב לעבור ניתוח כפתורים לשיפור השמיעה.

 

בניתוח כפתורים נעשה חור בעור התוף. בתוך החור שמים כפתור שתפקידו לנקז את הנוזלים באוזניים , להוריד את הלחץ על עור התוף, וכך לשפר את השמיעה. הניתוח נעשה בהרדמה כללית. הכפתור נופל לרוב אחרי כשנה,ולעיתים מצריך ניתוחים חוזרים, אם הנוזלים ממשיכים להצטבר באוזניים אחרי נפילת הכפתורים. 

 

על הירידה בשמיעה ניתן להתגבר גם בדרכים טבעיות, וההצלחה היא בכ90% מהמקרים  , גם במצבים של ירידה בשמיעה של 40 דציבל.

 

בטיפול, העבודה היא לאורך המרידיאנים הסיניים העוברים באוזניים וכך משפיעים עליהם.  

הטיפול הסיני מנקז את הנוזלים באוזניים ומונע היווצרות של עוד נוזלים.

הילד יחזור לשמוע טוב, הבדיקת שמיעה תהווה הוכחה נוספת לכך, ויימנע ניתוח כפתורים.

 

טיפול במצבים של דלקות אוזניים חוזרות:

רוב דלקות האוזניים בילדים הן דלקות באוזן התיכונה. לרוב יתחילו מנזלת שקופה והסימנים של הדלקת אוזניים יופיעו אח״כ. הסימן העיקרי הוא כאב באוזן, הגורם להתעוררויות בלילה המלוות בבכי. רוב דלקות האוזניים הן ויראליות ויעברו גם ללא אנטיביוטיקה. הנטייה של הרופאים כיום היא לחכות בין 24-72 שעות (תלוי בגיל הילד) עד למתן אנטיביוטיקה. אם חל שיפור במצבו של הילד, לא תינתן אנטיביוטיקה. אם יחמיר מצבו ,החם והכאב יתגברו , תינתן אנטיביוטיקה. 

 

מניסיוני, אם מגיעים אלי לטיפול עם הופעת הסימנים הראשונים של הדלקת , ניתן להעלימה ולשפר את הסימפטומים במהרה וללא שימוש באנטיביוטיקה.

במצבים של דלקות אוזניים חוזרות , המלוות במתן אנטיביוטיקה חוזרת , מומלץ להגיע לטיפול כדי להימנע ממתן נוסף של אנטיביוטיקה.

 

שקד שלישי:

 

 אדנואיד או שקד שלישי יכולים ליצור גם הם נטייה לדלקות אוזניים ו|או ירידה בשמיעה.

השקד השלישי יושב בלוע האף ומפריע לזרימת האוויר התקינה באזור אף- אוזן- גרון. ילדים אלו נוטים לנזלות כרוניות, הצטברות נוזלים באוזניים ,נחירות והפסקות נשימה בלילה ולפעמים גם בעיות נשימה.

 

כדי לבדוק אם לילד יש שקד שלישי יש להגיע לרופא אף-אוזן-גרון. הרופא יאבחן את השקד השלישי וגודלו לרוב ב2 בדיקות : הפניה לצילום רנטגן, או בביצוע בדיקה אנדוסקופית שבמהלכה מוכנס סיב אופטי דרך האף אל חלל לוע האף.  אם השקד שניצפה גדול יחסית ומפריע לילד בחיי היום יום , ימליץ הרופא על ניתוח להסרתו.

 

הטיפול הסיני לא יכול להעלים את השקד השלישי (לפעמים כן יכול להקטינו או למנוע ממנו לגדול יותר) אך יכול לחזק את המערכת החיסונית של הילד , ולהפחית את היווצרות  הנוזלים באזור אף - אוזן- גרון .בנוסף, יסלק הטיפול את הנזלת שנוצרת, ימנע מהנוזלים להצטבר באוזניים ויפחית את השיעול אם קיים.

הילד יחלה פחות, כמות הנזלת תרד , הנשימה תהיה קלה יותר, והאוזניים יישארו פתוחות וללא נוזלים ודלקות.

לרוב הטיפול בילד עם שקד שלישי ארוך יותר .

 

יש מענה טיפולי פשוט ובטוח, שעוזר ומשפיע מהר!!!

 

ליעוץ טלפוני חינם וללא התחיבות התקשרו:
052-4844318